כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | 10 טיפים על סין


גיבשנו עבורכם 10 טיפים קצרים שיעזרו לכם להכיר את סין מהיבטים שונים. מקווים שזה יעזור לכם בזמן נסיעתכם למדינה הנפלאה הזאת.   


1. אם אתם נוסעים עם חברת דיסקברי אתם נהנים ממדריך ישראלי מנוסה ומקצועי לצד מדריך מקומי. אך אם אתם נוסעים לבד, אנחנו ממליצים לכם לפנות אל לשכות תיירות מקומיות או לדוק במלון בו אתם לנים לגבי מדריך מקומי. להבדיל ממקומות אחרים בעולם, בסין מאוד קשה לנסוע לבד , במיוחד למי שאיננו מכיר את המנטליות ואת השפה המקומית, לכן מדריך מקומי יכול לעזור לכם וגם להכיר לכם את סין האמיתית, זו שלא תמיד כתוב עליה בספרי התיירות השונים.

 

2. אם דיברנו על שפה, הרי שההמלצה שלנו היא ללמוד סינית בסיסית לפני הטיול. אף אחד מכם לא מצפה ללמוד את כל השפות והניבים שמדברים בסין (בסין יש למעלה מעשר שפות שונות) אך כן יעזור לכם ללמוד מנדרינית בסיסית על מנת שתוכלו להתנהל ולהתנייד בקלות יחסית בסין. כיום ניתן ללמוד סינית הן בבתי ספר לשפות, אצל מורים פרטיים וכן במכון לידידות סין לו 7 סניפים ברחבי ישראל.

 

3. בדומה למדינות רבות במזרח אסיה, גם הנוסעים לסין צריכים לעבור סדרת חיסונים, אנחנו ממליצים לכם לפנות אל לשכת הבריאות המחוזית או לרופא המשפחה ולהתייעץ איתם לגבי סוג החיסונים שעליכם לקחת ומתי. אנא הקפידו לעשות זאת זמן רב לפני מועד הנסיעה על מנת שאם יש לחיסון השפעת לוואי עליכם, תוכלו לטפל בה עוד כשהינכם בישראל.

 

4. מכירים אוכל סיני בישראל? תשכחו מזה. האוכל הסיני המקומי אינו דומה לאוכל הסיני המוגש בישראל או בכל מדינה אחרת במערב, מסיבה מאוד פשוטה, המסעדות במערב מתאימות את האוכל הסיני לחיך המערבי. לכן ההמלצה שלנו היא לנסות את האוכל הסיני המקומי גם אם הוא נראה לכם זר ומצד שני, תמיד רצוי שיהיה לכם בכיס כתובת של מסעדות מערביות. כיאה למדינה עם הכלכלה הגדולה בעולם, לא תתקשו למצוא סניפים של מקדולנדס בכל מקום בסין.

 

5. בדומה למדינות אסייתיות רבות, גם בסין התיירים להתאזר בסבלנות. בסין בדומה למדינות אסייתיות אחרות, לוקחים את הזמן ולא ממהרים לעשות דברים. קחו בחשבון שהסינים מאוד רגישים ועדינים. אל תנסו לצעוק, להתווכח ולהאיץ בהם. זה רק יגרום לאי נוחות בקרב המקומיים.

 

6. מעוניינים להכיר את התרבות הסינית מצדדים שונים? אנחנו ממליצים לכם ללכת למופע אופרה סיני. התלבושות והמוזיקה יגרמו לכם התפעלות שתישאר אצלכם הרבה זמן אחרי שתחזרו לישראל. כשאתם נכנסים למקום תוודאו אם אתם יכולים לצלם, אנחנו מבטיחים שהחברים והמשפחה בישראל ישמחו לראות את זה.

 

7. גודלה של סין מאפשר ליהנות ממגוון של נופים וסגנונות. אל תישארו רק בערים הגדולות , בייגי'ן ושנגחאי, תצאו אל הכפרים, שם תוכלו לראות את החקלאים והחוואים, את עובדי הסדנות השונות. זה יאפשר לכם להכיר את סין האמיתית. מרבית הישראלים אומנם נוטים להישאר בערים הגדולות, שם הם מרגישים בטוחים יותר ובכל זאת אי אפשר לטייל בסין בלי לנסוע לכפרים ואם אפשר להתארח אצל משפחה מקומית בשביל להכיר את ההוויה הסינית האמיתית. 

 

8. אם אתם מבקרים בסין, זו ההזדמנות שלכם לבקר בטיבט. כזכור הממשלה הטיבטית יושבת בדרמסלה שבהודו והמשטר הסיני לא מכיר בדלאי לאמה, אך מסין ניתן לנסוע לטיבט ולבקר בלהסה בירת טיבט.ולהכיר את המורשת הפוליטית והדתית של טיבט. בלהסה תוכלו לבקר במקדשים טיבטיים ולראות טקסים של נזירים מקומיים.

 

9. אנחנו ממליצים לכם לשהות בסין בתאריך 1 באוקטובר, אז חוגגים במדינה את יום העצמאות של הרפובליקה. בייגינג נצבעת בצבעים שונים עם שלל פרחים, ילדים יוצאים החוצה וחוגגים. מנגלים אולי אין אבל בהחלט אווירת החג מורגשת בכל מקום בעיר.

 

10. אופניים – סין היא המדינה המדוושת ביותר בעולם. מי שביקר בהולנד , בוודאי זוכר את המראות של מגרשי החנייה המלאים באופניים. בסין זה מראה שכיח ביותר. ראשית המלצתנו היא לשים לב וללכת בזהירות ברחובות, לבדוק היטב את הכביש לפני שחוצים אותו, המלצתנו השנייה היא, שכרו אופניים ותרכבו בעצמכם קצת , בעיקר באזורי הכפר שם התנועה דלילה יותר.