כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | טיול למזרח קובה - סיירה מאסטרה


נוף  הררי ירוק, שבילי הליכה ובקתות עץ קטנות: ברוכים הבאים לסיירה מאסטרה, האזור ההררי במזרח קובה Cuba ממנו יצאה בשורת המהפכה.מאת: צוות דיסקברי

 

בדרום מזרח האי ממוקמים הרים גבוהים הידועים בשמם הרי סיירה מאסטרה. הצליל  אולי נשמע זר לאוזן של תייר מערבי, אבל את השם  הזה מכיר כל ילד קובני כמעט מרגע היוולדו: מכאן יצאה בשורת המהפכה: כאן ניהלו פידל קסטרו וצ'ה גווארה את מטה המהפכה וכאן הם תכננו בעזרת קומץ לוחמים נחושים, כיצד ידיחו את בטיסטה, יתפסו את השלטון ויכוננו משטר המושתת על שווין, צדק וליברלזים.הרבה מים זרמו מאז וקשה לומר שמצבה של קובה טוב יותר כעת מאשר בימים של טרום המהפכה. אבל השנים ההן וההילה שאפפה את הנפשות הפועלות, עדיין פועלת כבמטה קסם על כל קובני. אולי זו הסיבה שאזור סיירה מאסטרה מסומן במפת התיירים, במיוחד חובבי הטבע, כאתר חובה. 


הרי הסיירה מאסטרה הפכו לפארק לאומי גראן פארקה נסיונל (Gran Parque Nacional) הממוקם 40 קילומטרים מדרום ליארה במחוז גראנמה. בפארק נמצאת הפסגה הגבוהה ביותר במדינה פיקו טורקינו (Pico Turquino). האזור שייך  למחוז סנטיאגו דה קובה, ממנו יוצאים טיולים לאזור. הטיפוס אל פסגת ההר במטרה לכבוש את פסגתו גרמה לתיירים והרפתקנים רבים לנטוש את הערים והמישורים ולטפס עד הפסגה. הטרק נמשך לרוב מספר ימים ונחשב לאחד הקשים באזור. אבל הנופים המשתנים תדיר, והמראות המרהיבים הנשקפים במהלך הטיפוס והסיום בחופי הים הקאריבי – שווים את המאמץ.

הצעידה במהלך הטרק כוללת הליכה ביער שמכונה יער העננים: לא סתם זכה היער לכינוי הזה. הערפל הסמיך והלחות הכבדה, האופפים אותו תכופות,  גורמים למטיילים תחושה כאילו הם מטיילים בתוך יער של עננים – מה שמוסיף לכל העסק נופך של עניין ומסתורין. מעת לעת כאשר מתפוגג הערפל נראים מראות האזור היפים שמעצימים את תחושתם של הטיילים כאילו הם נמצאים בפסגת העולם. שביל פיקו טורקינו ממנו מתפתלת הדרך לפסגה שגובהה 1972 מטרים, יוצא מלאס קואבאוס הממוקמת על כביש החוף הדרומי.


הפיקו טורקיננו
הפיקו טורקיננוטיפים

מדריכים: מומלץ להיעזר במדריכים מקומיים שילוו אתכם במהלך הטרק. הללו מכירים את האזור, שבילי ההליכה ותנאי השטח.

לינה: נקודת המוצא למרבית המטיילים היא וילה סנטו דומינגו Vill Santo Domingo . בטרק עצמו תתקלו בבקתות לינה. מומלץ להצטייד בביגוד חם, אוכל, נרות ושק שינה. מי שתייה קיימים לאורך המסלול.

עונה: בחורף האזור קר מאוד. בקיץ, כאשר מזג האוויר לח ומחניק הטיול באזור ההררי, מומלץ ביותר. יחד עם זאת גם בשיא הקיץ יש להצטייד בביגוד חם.

עוד באזור: אם הגעתם עד הלום בקרו בגן הבוטאני (jardin botanico ) של באיאמו. מדובר בגן יפהפה ובו למעלה מ-1,000 דונמים עם עצי דקל, צמחים אקזוטים וסחלבים בכל פינה.

מוזיאון: אם אתם חובבי היסטוריה בקרו במוזיאון הממוקם בתוך הפארק הלאומי. במקום תיעוד, מסמכים ותצלומים המתעדים את המהפכה.  המוזיאון נמצא בשביל שעובר בג'ונגל בו הסתתרו הלוחמים. שם נמצא גם בית חולים שדה, מקום מגוריו של קסטרו ומטה הפיקוד שלו. הצילום באתר הנקרא Comandancia de la Plata  אסור.

 


בחזרה לדף המסלולים לטיולים לקובה וקוסטה ריקה