כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | ביקור בתעשיית הסרטים של הודו – בוליווד

תעשיית הסרטים של הודו נחשבת לתעשייה שמפיקה הכי הרבה סרטים בשנה, יש לה מילארדי מעריצים בכל העולם. כנסו לקרוא מה הופך את תעשיית הסרטים של הודו לכל כך פופולארית 


1,000 סרטים בשנה מפיקה תעשיית הסרטים ההודית, בוליווד, כלומר בממוצע כמעט 3 סרטים ביום. התקציבים שלהם לא עולים על 20 מיליון דולר, והכוכבים הגדולים גובים קרוב ל-5 מיליון דולר, אך הם זוכים לכבוד מלאכים ומעמד של אלים בהודו. מלבד כלל האוכלוסייה ההודית שמכורה לסרטים שמופקים במדינה, קרוב ל-3.6 מיליארד איש ברחבי העולם כולו צופים בהם. בין היתר גם בישראל, כאן זוכים הסרטים ההודים להצלחה רבה לא רק בקרב יוצאי הודו. האהבה לסרטים ההודיים הוצגה לראווה בסדרת הטלוויזיה הידועה "זגורי אימפריה" ובסרט "כיכר החלומות".

 

דיסקברי טיול עולמי | ביקור בתעשיית הסרטים של הודו – בוליווד

במהלך שהותנו בהודו, גם אנחנו נלך לצפות בסרט הודי ונהנה מהחוויה של בית קולנוע הודי. אם בישראל התרגלנו לבתי קולנוע קטנים, הרי שבהודו בתי הקולנוע עדיין בנויים כמו פעם, אולם עם מאות  מקומות (בבומביי יש את קולנוע ארוס עם 3,000 מקומות! וקולנוע ליברטי עם רק 2,500 מקומות. כיום נבנים יותר ויותר בתי קולנוע קטנים יותר, במונחים הודיים, עם 150-200 מקומות.

 

אם בקולנוע האמריקאי יש ז'אנרים שונים, הרי שבקולנוע ההודי ידוע שהז'אנר הוא בדרך כלל אחיד. סיפור אהבה, בדרך כלל זה ילווה בסיפור משפחתי קורע לב (לעיתים קרובות המעורבים בסיפור יהיו ממעמדות שונות בחברה) ותפנית בעלילה שתוביל לסוף טוב, תסריט עם מספר שירים סנטימנטליים (לעיתים בליווי ריקוד), הרבה בגדים צבעוניים, אוכל , ונופים מדהימים. כפי שתזכו לראות בעת שנצפה בסרט, הקהל ההודי מרגיש חלק מהעלילה, והוא נוהג לשיר עם הדמויות בסרט את הפסקול. אז כשנצפה בסרט, אתם מוזמנים להצטרף לשירה. 

 

טיול לבוליווד הוא טיול חובה, וכחלק מהטיולים שלנו אנו לא מוותרים על היכרות עם בבוליווד .