כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

דיסקברי טיול עולמי | ביקור בטאג' מאהל

דיסקברי מזמינה אתכם לבקר בטאג' מאהל, האתר הכי מוכר בהודו. בואו ללמוד על המקום ולבקר בו ביחד איתנו
 

ספק אם יש מקום מוכר יותר בהודו מאשר הטאג' מאהל שבאגרה. הטאג' נחשב לאחד המבנים המרשימים בעולם ומושך אליו מדי שנה למעלה משלוש מיליון מבקרים, ביניהם מאות אלפי תיירים זרים.


הפופולאריות של האתר קיבלה דחיפה בעזרת הכרזתו כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו בשנת 1983, ולאחר מכן כאחד משבעת פלאי תבל החדשים בשנת 2007.

 

דיסקברי טיול עולמי | ביקור בטאג מאהל

הטאג' מאהל משתרע על שטח של 700 דונם, וכולל בתוכו מבנה סימטרי אשר במרכזו מאוזוליאום עשוי שיש, בזמן ששאר פרטי המבנה עשויים אבן חול אדומה. לצידו של המאוזוליאום גן (אור הירח) המחולק לארבע רבעים הנפרדים אלה מאלה  באמצעות תעלות מים. בנוסף ישנו אזור מרפסת ובו מסגד הפונה צפונה. בנייתו של הטאג' מאהל החלה בשנת 1632 על ידי שאה ג'האן, במטרה להנציח את אישתו ארג'מונד אשר מתה בגיל 38 במטרה להנציח את אהבתם. המבנה  תוכנן על ידי אדריכל פרסי שהובא לשם כך במיוחד, ולשם בניית המתחם הועסקו למעלה מעשרים אלף עובדים. הבנייה נמשכה עשרים ושלוש שנה, את החומרים השונים מהם נבנה המבנה הביאו באמצעות פילים מהסביבה וממדינות רחוקות, דוגמא סין ותימן. 

 

חברי קבוצת דיסקברי להודו ייהנו מביקור בטאג' מאהל במסגרת יום ביקור באגרה. למחרת היום ייהנו חברי הקבוצה מביקור בטאג' מאהל הקטן, שגם הוא בדומה לאחיו הגדול משמש כאחוזת קבר של איטמנד אוד דאולה. מדובר במבנה בן 23 מטר מרובע . בנייתו של הטאג' מאהל הקטן החלה בשנת 1625 ונמשכה "רק" שלוש שנים, יש הסבורים שהוא שימש מקור השראה לבנייתו של הטאג' הגדול 7 שנים מאוחר יותר.