כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

אנטליה - אירועים ופסטיבלים


אנטליה  (Antalya ) היא לא רק ים, שמש ואוסף של עתיקות. אירועי תרבות כמו פסטיבל סרטים, מוסיקה ובלט, תורמים לנהירה תיירותית ולתפוסה מלאה עד אפס מקום בבתי המלון והנופש

פסטיבל הסרטים "תפוז הזהב" "Golden Orange" Film Competition

 

הפסטיבל נערך בסביבות סוף ספטמבר או בתחילת אוקטובר. הפסטיבל  נוסד בשנת 1963, ונחשב לפסטיבל הסרטים הארוך ביותר בקולנוע הטורקי. בימי הפסטיבל זוכים בתי המלון לתפוסה מלאה והעיר מלאה בתיירים. הפסטיבל מתחיל במצעד בעיר אנטליה. טקס הענקת הפרסים נערך באמפיתיאטרון אספנדוס.
פסטיבל הפסנתר של אנטליה
פסטיבל הפסנתר הראשון של אנטליה נערך במאי 2000 במרכז התרבות של אנטליה. מטרות הפסטיבל הן לספק הן מוסיקה משובחת לאוהבי המוסיקה הקלאסית וכן לתת במה לפסנתרנים מקומיים.

 

 


פסטיבל האופרה והבלט The International Aspendos Opera and Ballet Festival

הפסטיבל נערך כל קיץ (יוני-יולי) באמפיתיאטרון הרומי באספנדוס, מאז 1994. מטרותיו הן לקדם את התרבות הטורקית וכן לשמש כאטרקציה תיירותית. לפי מסורת הפסטיבל היצירה "אאידה" של ורדי, הפכה למופע הפתיחה. אוהבי אופרה מרחבי העולם מגיעים לצפות בפסטיבל. בין יתר המופעים: "ריגולטו" ו"אגם הברבורים".

 

 

אמפיתיאטרון אספנדוס, צילום באדיבות  Wikimedia רשיון GNU Ian Pitchford
אמפיתיאטרון אספנדוס, צילום באדיבות Wikimedia רשיון GNU Ian Pitchford
 

פסטיבל הציור של אנטליה

בפסטיבל מוצגים מגוון מיצגים, ביניהם ציורים של טורקים צעירים, ציורי רחוב, ציורי קיר, כנסים וסמינרים, ציורים בינלאומיים, תחרות ציורים לפי לאום, ועוד. הפסטיבל נערך באוקטובר.

 

פסטיבלים ואירועים נוספים באנטליה: פסטיבל אנטליה  Antalya Festival (ספטמבר), פסטיבל המוסיקה הבינלאומי של אנטליה"Akdeniz Akdeniz" International Music Festival  (אוקטובר), Ralli Cross Competition (אוקטובר)

 

מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש באנטליה ובמקומות נוספים ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.  מידע על טיסות, דילים, נופשונים, בתי מלון, השכרת רכב, קלאבים, מועדוני נופש, חופשות, טיולים, חופשה בדקה ה-90, ספא, כרטיסי טיסה, טיולים מאורגנים ונופש ברגע האחרון, ניתן למצוא באתרי התיירות של סוכנויות הנסיעות: אופיר טורס, איסטא, שטיח מעופף, גוליבר, הדקה ה-90, צבר, קשרי תעופה, ארקיע ועוד.