כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

אנטליה – חופשה והיסטוריה

היסטוריה עשירה וארכיטקטורה עתיקה, מזמינים את המטיילים לגלות את אנטליה Antalya האמיתית, זו שמסתתרת בין קלאבים מעוצבים, חופי ים זהובים ובתי מלון מפוארים

 

עבור הנופש הישראלי המילה אנטליה Antalya מתקשרת לחופשה בסגנון "הכל כלול", קלאבים מפוארים, רביצה אינסופית על שפת הים והבריכה וכמובן – אוכל בלי הפסקה. מעטים הנוסעים שמגיעים לאנטליה ויוצאים מבית המלון לגלות את העיר וסביבותיה. מרביתנו – למה להתכחש – מאושרים מההזדמנות לרבוץ בשמש, ליהנות מבטלה מפנקת, בעוד צוות המלון מעסיק את הצאצאים הפרטיים. אבל אנטליה היא הרבה יותר מבתי מלון, ומועדוני פאר. מתחת לאזורי התיירות הנוצצים, מסתתרת היסטוריה עשירה, שרידים ארכיאולוגים המעידים על עבר מפואר, ולא מעט מסלולי טבע ואתרים שמזמינים את המטיילים לצאת החוצה אל טבע פראי ונופי בראשית. 
בירת הריביירה
אנטליה Antalya היא  עיר הבירה של מחוז אנטליה וכיום אוחזת בסטאטוס של בירת התיירות הבלתי מעורערת של  תורכיה (Turkey) כולה. היא שוכנת בריביירה התורכית על מצוק המתנשא לגובה של 35 מטרים במרכזו של מישור פמפיליה ולאורכו של מפרץ אנטליה. 
העיר המטרופוליטאנית ידועה כמוקד תיירות, בזכות המיקום הגיאוגרפי המעולה,מזג האוויר הנוח (יותר מ-300 ימי שמש בשנה), הנמל הציורי, המרינה המודרנית, העיר העתיקה, חופי הים עם מימי הטורקיז, המוזיאון, חיי הלילה, המסעדות ובתי המלון המיוחדים.

 

שיעור בהיסטוריה
 
ההיסטוריה של אנטליה מתחילה אי שם במאה הראשונה לפנה"ס, כאשר אטאלוס השני שליט מחוז פרגאמון, יצק את יסודות העיר והעניק לה את שמו: אטאליה. כאשר השתלטו הרומאים על פרגאמון, הפכה אנטליה לעיר רומית לכל דבר. שער הניצחון, הידוע בכינוייו שער אדריאנוס, מהווה שריד ארכיטקטוני מעניין לתקופה בה נשלטה אנטליה על ידי שליטי רומא. 

מגדל השעון
מגדל השעון
 
 
בשנת 1207 נכבשה העיר על ידי התורכים הסלג'וקים מקוניה והם שנתנו לה את שמה הנוכחי, אנטליה. אז נבנה גם המינרט המחורץ – צריח המסגד שהפך לסמל העיר. עד 1391 כאשר נכבשה העיר על ידי העותומאנים ידעה אנטליה לא מעט תהפוכות: העיר נחרבה על ידי המונגולים ושוקמה שנים רבות לאחר מכן.
בסוף מלחמת העולם הראשונה נמסרה אנטליה לידי האיטלקים – בעקבות תוכנית סודית של בעלות הברית לחלק את האימפריה העותומאנית, אולם כבר ב-1921 הצליח אטאטורק, שליטה האגדי של תורכיה לגרש את הכוחות הזרים מהעיר ואנטליה שבה להיות חלק בלתי נפרד מתורכיה. 
מאז ועד היום צמחה העיר והפכה לעיר תיירותית מובהקת בה שוכנים זה לצד זה בנינים עתיקים מול מרכזי מסחר מודרני, ישן מול חדש, קדמה מול עבר מפואר. כל אלה ועוד הופכים את אנטליה לבירת הריביירה התורכית ולמעצמה תיירותית אליה באים מידי שנה אלפי תיירים מכל העולם.

 


מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש באנטליה ובמקומות נוספים ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.  מידע על טיסות, דילים, נופשונים, בתי מלון, השכרת רכב, קלאבים, מועדוני נופש, חופשות, טיולים, חופשה בדקה ה-90, ספא, כרטיסי טיסה, טיולים מאורגנים ונופש ברגע האחרון, ניתן למצוא באתרי התיירות של סוכנויות הנסיעות: אופיר טורס, איסטא, שטיח מעופף, גוליבר, הדקה ה-90, צבר, קשרי תעופה, ארקיע ועוד.