כתבות     בתי מלון     מוזיאונים     אירועים     ילדים     כרטיס ביקור     מסעדות    

אנטליה - טיולים ואתרים

בשנים האחרונות הפכה אנטליה  Antalia לאחד מיעדי התיירות הפופולאריים ביותר בתורכיה Turkey קווים לדמותה של בירת הריביירה התורכית


מאת: צוות דיסקברי


חופי טורקיז, כרמים של זיתים והדרים, שווקים צבעוניים, מזג אוויר נוח  וחיי לילה תוססים הפכו את אנטליה,העיר השנייה בגודלה בתורכיה, לאבן שואבת  עבור תיירים מכל העולם. העיר מתהדרת בעבר היסטורי עשיר שראשיתו אי שם בשנת 159 לספירה, כאשר מתיישבים מעמים שונים – רומאים, ביזנטים וסלג'וקים – קבעו בה את משכנם והותירו בה חותם,  בדמותם של מבנים עתיקים ושרידים ארכיטקטונים המהווים עדות אילמת לעבר עשיר, תוסס ומפואר. 

אתרי חובה 


רובע קאלאיצ'י (Kaleici) – הרובע העתיק של אנטליה המהווה את יעד התיירות מספר 1 בעיר.  מומלץ להתחיל את מסלול הטיול בסמטאות הרובע ולהתרשם מבתיו העתיקים – רובם ככולם  מהתקופה הרומית והעותומאנית.  מרבית הבתים שופצו ושוחזרו והוסבו לפנסיונים, בתי מלון קטנים, בתי קפה ומקומות בילוי. חלק מהמקומות הללו מציעים לינה זולה וחלקם מיועדים לתיירים שהפרוטה מצוייה בכיסם והם מחפשים מלבד טיול גם נופש, יוקרה ואלגנטיות. סטייל. כך או כך, הרובע הפך ללבה ונשמתה של העיר והשיטוט בו הוא בבחינת טעימה ראשונה, תמציתית ומרוכזת מכל הטוב שמציעה אנטליה. 

המינרט המחורץ Yivli Minare - המינרט המחורץ, צריח מסגד שהוקם בתקופה הסלג'וקית, מהווה את סמלה הפאלי  של אנטליה ואחד משרידיה העתיקים ביותר. הוא נבנה על ידי סולטן סלג'וקי בתחילת המאה ה-13, מלבנים אדומות מעוטרות באריחי קרמיקה צבעוניים. בשל גובהו – 28 מטר – וצבעיו העזים, נחשב הצריח למונומנט המרשים ביותר באנטליה: לא פלא איפה שאין תייר שלא פוקד אותו וכמובן – מצטלם לצידו למזכרת.    

המינרט המחורץ, צילום באדיבות וויקימדיה, Simm
המינרט המחורץ, צילום באדיבות וויקימדיה, Simm
 

כיכר הרפובליקה Curmhuriet Meydani כיכר גדולה ומרשימה במרכז אנטליה, ובה  נמצא פסל עצום של פרש רוכב על סוס. בסמוך לה כיכר נוספת קאלה קאפיסי (שער המבצר) בה נמצא מגדל שעון עתיק ויפה, הבנוי כולו מאבן. 


שער אדריאנוס - השער מכונה גם Üçkapılar שפירושו שלושת השערים. זהו שער ניצחון עשוי שיש לבן, שנבנה ב- 130 לספירה, לכבוד הקיסר הרומי אדריאנוס. המבנה שוכן בתוך פארק מוצל, לנוחיותם של המטיילים.


קאראליולו פארקי – לא הרחק משער אדריאנוס נמצא פארק יפהפה ירוק ופורח, ממנו נשקפים נופי הים והוא נחשב למקום אידיאלי  לטיול ונופש באנטליה. מומלץ להגיע למקום בשעת השקיעה, כאשר השמיים נצבעים באדום והתפאורה, בתוספת אוויר הים המלוח, מהווים מקום מושלם לטיול אוהבים נינוח ורומנטי. 

הנמל  הרומי-  בשנות ה-80 של המאה ה-20 שופץ הנמל הרומי העתיק והפך למקום בילוי מבוקש ופופולארי. סביב הנמל ברים, בתי קפה ומסעדות וממנו ניתן לצאת לשיט באמצעות סירות תיור המיועדות לתיירים שמעוניינים להתרשם מהעיר מנקודת מבט נוספת – מהים. 

מפלי דודן – במרחק של פחות מעשרה קילומטרים מצפון העיר נמצאים מפלי דודן, אותם פוקדים אלפי תיירים מדי שנה. חלקם התחתון של המפלים זורם לים בנקודה בה נפגש נהר דודן עם הים התיכון. ניתן ומומלץ לשוט בסירות תיור לחלק זה של המפל. באזור ישנם פארק ובית תה והטיול באזור מהווה את אחת מגולות הכותרת באנטליה.


מידע נוסף על טיולים, אתרי תיירות ונופש באנטליה ובמקומות נוספים ניתן למצוא בכתבות נוספות באתר דיסקברי טיול עולמי Discovery.  מידע על טיסות, דילים, נופשונים, בתי מלון, השכרת רכב, קלאבים, מועדוני נופש, חופשות, טיולים, חופשה בדקה ה-90, ספא, כרטיסי טיסה, טיולים מאורגנים ונופש ברגע האחרון, ניתן למצוא באתרי התיירות של סוכנויות הנסיעות: אופיר טורס, איסטא, שטיח מעופף, גוליבר, הדקה ה-90, צבר, קשרי תעופה, ארקיע ועוד.