טיול כשר למרוקו לשומרי מסורת | 13 ימים | תאריכי יציאה: 26.6

13 ימים 12 לילות

אתרים ואטרקציות

רבאט:
מוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה
פס:
סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, תצפית על העיר, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, מופע פולקלור ייחודי
מדבר סהרה:
נסיעה בגיפים לצפיה בזריחה על המדבר, רכיבת גמלים בסהרה,ביקור בקניון טודרה, חציית עמק הדאדס, דרך אלף הקסבות
מרקש:
כיכר "ג'אמע אל פנא", גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה, מופע פנטזיה
קזבלנקה:
כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה
טנג'יר:
מצפה הימים

למה דיסקברי?

  • טיול ג'יפים במדבר סהרה
  • רכיבה גמלים במדבר סהרה
  • חפלה בפס
  • מופע חפלה פנטסיה "אצל עלי" במרקש
  • ביקור בקברי הצדיקים רבי יהודה בן עטר וסוליקה בפס

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 26/06/2018
חזרה: 08/07/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,990
תוקף המבצע: 15.05.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $2390
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1- יום ג' | תל אביב - קזבלנקה

נפגש בנמל התעופה על שם דוד בן גוריון ונטוס למרקש דרך יעד ביניים באירופה. לאחר שננחת ונקבל ויזות ניסע למלון בקזבלנקה. בשעות הערב לאחר קבלת החדרים והתארגנות המעוניינים יוכלו לצאת לטייל לאורך הטיילת שעל האוקיינוס.

יום 2- יום ד' | קזבלנקה - רבאט - טנג'ייר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסייר בקזבלנקה – זו עיר נמל ומרכז העצבים הכלכלי והפיננסי החשוב של מרוקו. קזבלנקה, שהיא העיר הגדולה במרוקו, נוסדה בתחילת המאה והיא עיר הנמל העיקרית של המדינה. העיר משמשת גם כמרכז תחבורה ראשי ומתפקדת כמרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה. בעיר זו בולט התכנון העירוני הצרפתי ובה שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים בפריז. כשנטייל בעיר נהנה ממראות 'העיר הלבנה', נתבשם מניחוחה וצבעיה ונבקר באתריה המרכזיים כגון כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה והעיר החדשה, הטיילת ועוד. בתום הסיור נמשיך לרבאט - בירת הממלכה. העיר השוכנת לחוף האוקיאנוס האטלנטי. נכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש. נחלוף בשכונת עין דיאב. נטייל ברחבת ארמון המלך, נבקר במוזוליאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. מקזבלנקה נמשיך לטנג'יר.

יום 3- יום ה' | טנג'יר

לאחר התארגנות וארוחת בוקר, נטייל לטנג'יר כשנגיע נערוך סיור מקיף בעיר, נבקר בשווקים ובטיילת ונצפה על המפגש שבין הים התיכון לבין האוקיינוס האטלנטי ובמערת הרקולס. טנג'ר היא עיר בצפונה של מרוקו, השוכנת בכניסה המערבית של מיצרי גיברלטר, בו נפגשים הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. העיר ממוקמת בנקודה הצפונית ביותר באפריקה וממנה ניתן לראות את אירופה.

יום 4- יום ו' | טנג'יר - פס

לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מטנג'יר וניסע אל העיר לפס. היום נבקר בעיר פס. זו עיר שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. מכך נוכל להתרשם כשנעלה לתצפית מן המגדל הדרומי של העיר. לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות, נבקר במפעל לצביעה ועיבוד עורות על פי שיטות הנהוגות מאות שנים. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב בו קבורים הנערה סוליקה והרב הצדיק יהודה בן עטר. נתכונן לשבת בפס. בבית הקברות של פס זה נמצאים זה לצד זה קבריהם של הרב הצדיק יהודה בן עטר ושל הנערה סוליקה, שמתה על קידוש השם. הרב יהודה בן עטר היה דיין בפס ולאחר מכן עמד בראש הקהילה הוא נודע כגאון ובקי בכל מקצועות התורה ותיקן תקנות שונות בענייני מסים, מסחר, הוצאות עבור מסיבות, הלוואות מגויים, ועוד. יהודים ומוסלמים כינו אותו "רבי אל-כביר" - "הרב הגדול" בערבית. מספרים על בן עטר שעבר ללא פגע לילה לצד אריות ואף שזכה לביקורו של אליהו.

יום 5- שבת | פס

שבת מנוחה. אחרי תפילות השבת וארוחה המעוניינים יוכלו לטייל רגלית בסביבות המלון. במוצאי שבת נצא לחפלה פסית טיפוסית. סוליקה הייתה נערה יפת טוהר ויראת שמיים בת למשפחת חג'וואל מטנג'ר. שכנים מוסלמים הוציאו דיבתה, היא נידונה למוות ונשלחה לפס לביצוע גזר הדין. בעיר הסמוכה נסיך יורש העצר התאהב בה והבטיח לה כי תהיה גם מלכת מרוקו אם תסכים להתאסלם ולהינשא לו. אך סוליקה סירבה והשיבה: "אין הכסף והזהב, הכבוד והשלטון יכולים להשתוות בערכם לאמונה באלוקי האמת ובתורתו הקדושה. אין דבר בעולם שיפתני לבגוד בעמי ובאמונתי". הנערה הוצאה למוות, בקשתה האחרונה: כשקשרו אותה אל זנב סוס לגרור אותה היא בקשה סיכות כך שתוכל לקשור את בגדיה לבשרה ולשמור על צניעותה. הוא קבורה בבית הקברות היהודי בפס לצד קברו של הרב בן עטר.

יום 6 - יום א' | פס - איפראן - מידלט - אראשאדיה - ארפוד

הבוקר נצא מוקדם לעיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר , איפראן עיר קייט ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה את יערות הארזים והאלונים ובהמשך נחצה את מידלט, נעבור את מנהרת "הלגיונרים " דרך מרחבי המדבר למפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים, קסבות וכפרים בשולי הסהרה כשאנו נוסעים לאורך הוואדי "הזיז". נלון בעיר המחוז ארפוד. הסהרה הוא המדבר הגדול בעולם, שמו בערבית הוא "צחראא כוברא", המדבר הגדול. המדבר משתרע לכל רוחבה של צפון אפריקה,על פני למעלה משמונה מיליון קמ"ר, מהאוקיאנוס האטלנטי ועד הים האדום. שטחו: 8 מיליון קמ"ר, לשם המחשה: שטח ארה"ב כולה 10 מיליון קמ"ר. בסהרה כולה חיים כ- 5 מליון נפש, רובם בנאות המדבר, כמו ארפוד, רובם הם ברברים החיים במרוקו או אלג'יריה.

יום 7 - יום ב' | ארפוד – סהרה / דיונת מרזוגה / קניון טודרה / עמק הדאדס / ווארזאזאת

לפנינו יום ארוך ומרתק של טיול אל מדבר סהרה, תחילתו בסיור ג'יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר הסהרה, דיונת מרזוגה. בהמשך נחווה רכיבת גמלים – ונגיע לנקודת תצפית על הדיונה ממנה נצפה בזריחה. לאחר מכן נחזור למלון ונתארגן להמשך הטיול. ווארזאזאת היא עיר מחוז במרכז מרוקו מדרום לאטלס הגבוה. גובהה: 1160 מטרים מעל פני הים. העיר מיושבת בעיקר ע"י ברברים. ידועה בתור "עיר הקולנוע" של מרוקו ובה צולמו סרטים הוליוודיים רבים. הוקמה על ידי הצרפתים בשנת 1928. בהמשך היום ניסע אל קניון הטודרה המדהים. נחצה ונסייר בעמק הדאדס ובו כפרים ובוסתנים, צבעים ונאות מדבר. נגיע גם לדרך המכונה אלף הקסבות. נמשיך לעיר ווארזאזאת - השער למדבר הסהרה. קניון הטודרה הוא מאתרי הטבע המרהיבים והמיוחדים של מרוקו. הקניון נמצא באזור המזרחי המבודד של הרי האטלס הגבוה. אורכו 600 מטרים וגובה צוקיו מגיע ל כ - 300-400 מטרים. קירותיו זקופים ואדמדמים, אזור מצוין להליכה.

יום 8- יום ג' | וארזאזאט - בקסבת אית בן חדו אגדיר

בבוקר, לאחר ביקור בקסבת אית בן חדו (אתר מורשת עולמית), נעזוב את וארזאזאט וניסע מערבה, לאזור בו נוכל להתרשם מהניגודים שנוצרים בנוף. נחצה עיירות ברבריות טיפוסיות בהרי האטלס הגבוה ואזור גידולי הזעפרן (התבלין היקר בעולם) ונחצה את עמק "הסוס" המפורסם ובו גידולים חקלאיים רבים. לקראת ערב נגיע לעיר הנופש והקיט של מרוקו, אגדיר, שלחוף האוקיינוס האטלנטי. לאחר התארגנות במלון נצא לסיור לילי בעיר. אגאדיר ממוקמת לאורך חופי האוקיאנוס האטלנטי - בדרום מערב מרוקו, על שפך נהר הסוס. ידועה בעיקר באקלים החם שלה. בשנת 1960 פקדה את העיר רעידת אדמה והחריבה אותה כליל וגרמה לאלפי הרוגים. לאחר שיקומה, הפכה העיר למרכז שוקק של תיירות ומסחר בממלכה המרוקאית. זו העיר האירופאית ביותר במרוקו ולכן מושכת תיירים רבים. לעיר חופים יפיפיים, ברים, בתי קזינו ומסעדות מגוונות.

יום 9 - יום ד' | אגאדיר - איסאווירה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באגאדיר - עיר הקיט והנופש של מרוקו. נבקר בשוק "אל חאד" ונערוך סיור פנוראמי באתרי העיר החדשה, שנבנתה מחדש, לאחר רעידת האדמה שפקדה אותה בשנות ה-60. עם תום הסיור ניסע לאיסאווירה (מוגדור). זו עיר, נמל שלווה השוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי ומוגנת על ידי מפרץ טבעי. העיר שמשה כנמל ומבצר פורטוגזי והמדינה של אסווירה, שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, היא עיר מבוצרת ומלאת אווירה, עם רחובות צרים, בתים שצבועים בכחול ואדום והרבה גלריות, חנויות קטנות של אמנים ומגלפי עץ. העיר שימשה בתחילת דרכה כעיירת חוף על ידי הפיניקים. במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים. לעיר עבר בהיסטוריה של יהדות מרוקו וכן עיר של אמנים ודייגים. אנחנו נסייר בסמטאות העיר העמוסות בתי מלאכה של עץ הערער. כמו כן נבקר במצודה " הסקאלה".

יום 10 - יום ה' | אסאווירה - מרקש

לאחר ארוחת הבוקר ניסע למרקש. נבקר בגני המנארה, במלאח, ברובע היהודי, בשווקים של העיר, ונצפה על מסגד אל קוטביה. במרקש כמיליון וחצי תושבים, והיא בירתה המסחרית והמנהלית של דרום מרוקו. שדרת מוחמד החמישי, היא עמוד השדרה של מרקש. השדרה חוצה את העיר החדשה , וממשיכה עד לליבה של המדינה הציורית, עד כיכר ג'מע אל פנע. נבקר בכיכר הציורית הזו בה החיים הם קרנבל. נפגוש סוחרי פירות, מוכרי המים, נראה נשים המציירות על הגוף בחינה, מאלפי נחשים, רקדנים, נגנים, קוראים בכף יד, רופאים, ומספרי סיפורים.

יום 11- יום ו' | מרקש

אחר ארוחת בוקר נצא לטיול מיוחד בעמק אוריקה שבמעלה הרי האטלס, מדרום למרקש. במהלך הטיול נתענג ממראה הכפרים הברברים הבנויים בצלע ההר, מהנחלים ומהטבע המרהיב של העמק. נבקר גם בבית ברברי טיפוסי ונחווה את התרבות המקומית ונגיע עד למפלי סטי פאטמה במעלה ההר. אלה הם שבעה מפלים מרהיבים שמגיעים אליהם במסלול הליכה שמתחיל בעיירה סטי פאטמה. כשנשוב למרקש נתכונן לשבת.

יום 12- שבת | מרקש

שבת מנוחה. אחרי תפילות השבת והארוחה המעוניינים יוכלו לצאת לסיורים רגליים בסביבות המלון. במוצאי שבת נצא למופע פנטסיה "אצל עלי", בו נצפה בריקודי פולקלור מכל רחבי ושבטי מרוקו ובמופע אור קולי מלווה ברוכבי סוסים אקרובטיים ויריות באוויר. כל זאת על ידי 80 אמנים ועשרות סוסים ורוכביהם. שימו לב: בחברות אחרות יבקשו מכם תשלום נוסף על מופע כזה.

יום 13- יום א' | מרקש - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה במרקש ומשם נטוס לארץ דרך יעד ביניים באירופה.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות מסי נמל והיטלים ( כפוף לשינויים) בתי מלון בדרגה תיירות טובה כלכלה - חצי פנסיון דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) אוטובוס תיירים ממוזג מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי

המחיר אינו כולל

תוספת לחדר יחיד 590 $ כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל" הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו ביטוח רפואי ומטען שינויים במיסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה - 14.6.2017 דמי סבלות במקרה של טיסות פנים ייתכן וחברות התעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים. הנ"ל אינו חלק ממחיר הטיול

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה - אין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים במפגש הקבוצה לקראת הטיול: 

FARAH HOTEL -- CASABLANCA
Address: 160, Av Des Forces Armees Royales, Casablanca, 2000, Marocco
Tel: +1 469-610-3608
KENZI SOLAZUR

HOTEL - TANGER
Address: Avenue Mohamed VI  90000 - Tanger
Tel: +212 5 39 34 83 83

HOTEL RAMADA - FES
Address: 85, Avenue des Far 30 000 - FES
Tel: +212 5 35 94 80 00

HOTEL CHERGUI - ERFOUD
Address: Km 5, 5 Route Errachidia BP 342 - Arfoud - Morocco
Tel: + 212 535 57 85 04 / 03

KARAM PALACE - OUARZAZATE
Address: Avenue Moulay Rachid – Ouarzazate - Morocco
Tel: +212 524 88 22 25

HOTEL KENZI EUROPA - AGADIR
Address: Boulvard Du 20 Aout BP 808, 26000 Agadir- Morocco
Tel: +212 5 28 12 12
Fax: +212 5 28 34 35

HOTEL GRAND MOGADOR MENARA - MARRAKECH
Address: Avenue Mohammed VI - Marrakech - Morocco
Tel: +212 5 24 33 93 30
Fax: +212 5 24 33 93 33

הערות

הערה: סדר הביקורים עלול להשתנות עקב ארועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים. 

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים.
בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.
שימו לב!! אתם נוסעים למדינת עולם שלישי. רמת השירותים הנהוגה בה אינה דומה לנהוג בישראל או במדינות המערב. הרמה נמוכה יותר. יש לקחת זאת בחשבון ולהתעזר בסבלנו.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.