טיול מאורגן למרוקו | 8 ימים | תאריכי יציאה: 30.7, 6.8

8 ימים 7 לילות

אתרים ואטרקציות

רבאט:
ביקור במוזוליאום המלך מוחמד ובנו חסן השני , רחבת ארמון המלך, הקסבה העתיקה
פס:
תצפית על העיר, סיור בסמטאות העיר, ארמון מלך, בית הכנסת ובית העלמין היהודי, מופע "חפלה" מקומי
איפראן – מידלט – אראשאדיה:
מידלט, מנהרת "הלגיונרים ", נווה מדבר עם דקלים, כפרים בשולי הסהרה, לאורך וואדי "הזיז"
מדבר סהרה:
נסיעה בג'יפים לצפייה בזריחה במדבר, טיול גמלים, ביקור בקניון טודרה, חציית עמק הדאדס, דרך אלף הקסבות, ווארזאזאת וקסבת אית בן חדו (אתר מורשת עולמית)
מרקש:
קזינו , כיכר "ג'אמע אל פנא", גני ובריכת מנארה, מסגד קוטוביה, מופע פולקלור פנטזיה "אצל עלי"
קזבלנקה:
כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה, טיילת קזבלנקה ועוד
הרי האטלס:
-עמק אוריקה, ביקור בבית ברברי

למה דיסקברי?

ימים עשירים ומלאים: ללא ימים חופשיים! ללא סיורי בחירה בתוספת תשלום (אופשונלס) מדריך מנוסה ומקצועי

הטיול למרוקו כולל: חצי פנסיון חפלה בפס טיול ג'יפים במדבר סהרה רכיבת גמלים בסהרה טיול ג'יפים בהרי האטלס חפלה במרקש - כולן כלולות במחיר הטיול! 

מתנות מדיסקברי: טיול גמלים במדבר סהרה טיול ג'יפים לצפייה בזריחה במדבר ומופע "חפלה" בפס 

תאריכי יציאה ומחירים

יציאה: 30/07/2018
חזרה: 07/08/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,490
תוקף המבצע: 1.6.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $1690
הנחות לילדים:
הערות:
יציאה: 06/08/2018
חזרה: 13/08/2018
מחיר מבצע לאדם בחדר זוגי: 1,490
תוקף המבצע: 1.6.18
מחיר רגיל לאדם בחדר זוגי: $1690
הנחות לילדים:
הערות:

המסלול

יום 1 | תל-אביב –קזבלנקה

ניפגש בשדה התעופה על שם דוד בן גוריון ונטוס למרוקו דרך יעד ביניים באירופה. לאחר שננחת ונקבל ויזות ניסע למלון. המעוניינים יוכלו לצאת עם המדריך לטיול רגלי לאורך הטיילת שעל חוף האוקיינוס האטלנטי.

יום 2 | קזבלנקה - רבאט - פס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לרבאט - בירת הממלכה, השוכנת על חופי האוקיאנוס האטלנטי. נחלוף בשכונת עין דיאב. נטייל ברחבת ארמון המלך, נבקר במוזוליאום בו טמונים המלך מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נראה את מגדל חסן ואת הגשר החוצה את הנהר. נסייר רגלית בקסבה העתיקה "האודאייה" ונתרשם מסגנונה המורי. תולדותיה של רבאט מתחילות לפני 2,500 שנים, כאשר הגיע לכאן משלחת מחקר פניקית. רק שרידים מעטים נותרו מהם או מהרומים, שבאו אחריהם והקימו יישוב בשם סאלה. עתיקות העיר הרומית נמצאות מדרום למרכז העיר. נכיר את אתריה החשובים המשלבים ישן עם חדש. לאחר מכן ניסע לפס. זו עיר שהשכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר, לאחר מכן נסייר רגלית ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם. בהמשך ביקורנו נצפה אל ארמון המלך ונבקר במלח" היהודי - בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי השמור היטב. פס היא העיר השנייה בגודלה במרוקו, ואחת המרשימות שבה. העיר מורכבת משלושה אזורים מובחנים - פז הישנה בת המאה השמינית, פז החדשה שהוקמה בסמוך במאה ה-14, והעיר החדשה, שנבנתה על-ידי הצרפתים בתחילת המאה ה-20. בעיר הישנה נמצאת קסבה נהדרת שכאילו נלקחה מאגדות אלף לילה ולילה. בפז החדשה, גם היא בין חומות, נמצא הרובע היהודי. בערב נצא למופע חפלה פסי טיפוסי.

יום 3 | פס – איפראן – מידלט - אראשאדיה – ארפוד

הבוקר נצא לעיירה איפראן שנמצאת בגובה 1650 מטר. איפראן זו עיר קייט ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון. בדרכנו נחצה יערות ארזים ואלונים. איפראן היא עיירת נופש הבנויה בסגנון אדריכלי מערב-אירופאי בהרי האטלס, דרומית לעיר פאס. העיירה ממוקמת 1665 מטר מעל גובה פני הים והיא ידועה כאתר מרכזי לתיירות סקי במרוקו. העיר הוקמה בתקופת הפרוטקטורט הצרפתי, וכיום היא מונה כ-40 אלף תושבים. בנוסף לאטרקציות תיירותיות הרבות, נמצאת בעיירה אוניברסיטת אל-אחוויין, מהאוניברסיטאות היוקרתיות במרוקו. הלימודים באוניברסיטה מתנהלים באנגלית. לאחר מכן, נחצה את מידלט, נעבור את מנהרת "הלגיונרים " דרך מרחבי המדבר למפגש עם נוף של נווה מדבר עם דקלים, קסבות וכפרים בשולי הסהרה כשאנו נוסעים לאורך הוואדי "הזיז " הנותן חיים לאזור. נלון בעיר המחוז ארפוד.

יום 4 | ארפוד – קניון הטודרה – עמק הדאדס – וארזאזאט

לפנינו יום ארוך ומרתק של טיול אל מדבר סהרה, תחילתו בסיור ג'יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר הסהרה - מרזוגה. שם נראה יחד את הזריחה במדבר על משמעותיה, זו תהיה חוויה מרגשת עם מפגש מדבר סהרה. בלעדי לדיסקברי - כל הנוסעים המשתתפים בטיול יקבלו במתנה טיול רכוב ע"ג גמלים במדבר. מדבר סהרה הוא אחד המדבריות הגדולים בעולם, והמדבר החם ביותר בעולם. בסהרה נמצא מעט מאוד צמחייה שמסוגלת להתקיים באזורים יבשים. במדבר סהרה יורדים כ-100 מ"מ גשמים עד 250 מ"מ, והחום בו מגיע ל-45 מעלות בקיץ. לאחר מכן נחזור למלון להתארגנות. בהמשך, נחזיר את הג'יפים וניסע באוטובוס לכיוון קניון טודרה המדהים דרך תעלות המים. נחצה ונסייר בעמק הדאדס המיוחד בצבעיו ובתופעות הגיאולוגיות שבו (קניון הקופים) ובדרך "אלף הקסבות " נגיע לעיר וארזאזאט - השער למדבר הסהרה ועיר הסרטים של מרוקו.

יום 5 | | ווארזאזאט – בקסבת איית בן חידו – מרקש

לאחר ביקור בקסבת איית בן חידו, אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמי בשנת 1987, בזכות היותה דוגמה מצוינת לאדריכלות הסהרה המוקדמת ולאדריכלות בדרום מרוקו. ניסע אל העיר האדומה מרקש, אשר שמה יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. מרקש הידועה גם בשם "העיר האדומה" בשל הצבע האופייני של בנייניה. מרקש יושבת למרגלות הרי האטלס וחיים בה כמיליון תושבים, רובם ממוצא ברברי. העיר מחולקת לשניים: העיר העתיקה (המדינה), ידועה בסמטאותיה ובשווקיה הצבעוניים, והעיר החדשה, המכונה גם גיליס (Gueliz) על שם של אחת השכונות. מרקש היא הבירה ההיסטורית והתרבותית של מרוקו, מרכזה כיכר ג'אמע אל פנה. בכל ערב, עם שקיעה, כשהכיכר מוארת במאות נורות קטנות, היא מושכת אליה לתושבי העיר, לבני יישובים אחרים ולתיירים מתאספים בכיכר מאות רוכלים, מספרי סיפורים, מרפאים, מכשפים, להטוטנים, רקדנים, מתופפים, מכשפי נחשים, שחקנים, מציגים ואחרים, אפופים עשן סמיך מעשרות דוכני המזון והגריל. כשנגיע נצא לסיור פנוראמי בעיר האדומה ונצפה אל אתריה המרכזיים כולל הגנים ובריכת מנארה.

יום 6 | מרקש

היום נצא לסיור רגלי בעיר. נבקר ברובע היהודי, "המלאח", במדינה, העיר העתיקה ונחצה את הכיכר המפורסמת "ג'אמע אל פנא", נצפה על מסגד הקוטוביה. . בערב נצא אל ג'אמע אל פנא ונוכל לחוות מקום זה במלוא עוצמתו. זוהי כיכר ססגונית ודינמית על התופעות המסורתיות שבה - לוליינים, זמרים, מאלפי נחשים וקופים, מגידי עתידות ורקדנים וכל זאת לצד תעשיית המזון המהיר נוסח מרוקו.

יום 7 | מרקש – עמק אוריקה

לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול מיוחד בעמק אוריקה שבמעלה הרי האטלס, מדרום למרקש. במהלך הטיול נתענג ממראה הכפרים הברברים הבנויים בצלע ההר, מהנחלים ומהטבע המרהיב של העמק. נבקר גם בבית ברברי טיפוסי ונחווה את התרבות המקומית ונגיע עד למפלי סטי פאטמה במעלה ההר. אלה הם שבעה מפלים מרהיבים שמגיעים אליהם במסלול הליכה שמתחיל בעיירה סטי פאטמה. הבֶּרְבֵּרִים הם תושביה הקדומים ביותר של צפון אפריקה, נקראים "אימאזיגין" ("בני חורין") בשפה התאמאזיגת. הם מאכלסים את האדמות שבין מדבר סהרה לים התיכון ובין מצרים לאוקיינוס האטלנטי. הברברים מהווים מרכיב משמעותי באוכלוסיות לוב, אלג'יריה ומרוקו. להוציא את שבט הטוארג, הברברים הם, מבחינה מסורתית, חוואים החיים במבנה שבטי רופף בכפרים עצמאים עם תעשיות מקומיות. למרות היסטוריה של כיבושים שמרו הברברים על אחידות תרבותית. תרבותם מתוארכת לפי ציורים מצריים כקדומה לשנת 2400 לפני הספירה. עד לכיבושם בידי הערבים המוסלמים במאה ה-7 החזיקו הברברים באמונות שונות: חלק היו פוליתאיסטים, חלק נוצרים וחלק בעלי אמונות ודתות מקומיות. לאחר מכן ניסע לקזבלנקה.

יום 8 | קזבלנקה – תל אביב

היום נסייר בקזבלנקה, זו עיר הנמל העיקרית של המדינה, נמל קזבלנקה הוא מהגדולים באפריקה, והיא מרכז העצבים הכלכלי והפיננסי החשוב של מרוקו. קזבלנקה, שהיא העיר הגדולה במרוקו. קזבלנקה נוסדה בתחילת המאה והיא משמשת גם כמרכז תחבורה ראשי, מרכז כלכלי, תעשייתי ומסחרי במדינה. בעיר בולט התכנון העירוני הצרפתי ובה שדרות נרחבות, בניינים וקניונים מודרניים, וצמתים בצורת כוכב - בדומה לצמתים בפריז. אנחנו נבקר באתריה המרכזיים: כיכר מוחמד ה-5, העיר העתיקה ובעיר החדשה והטיילת. לאחר מכן נמשיך לשדה התעופה ונחזור לישראל.

מתעניין? רוצה לשמוע פרטים נוספים? נציגי דיסקברי ישמחו לענות על כל שאלה. אנא השאר את פרטים וניצור עמך קשר.

המחיר כולל

- טיסות בינלאומיות - מסי נמל והיטלים (כפוף לשינויים) - בתי מלון בדרגה ראשונה ובדרגת אירוח טובה - כלכלה - חצי פנסיון - דמי כניסה לאתרים בהתאם למסלול - דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו - תשר לנותני שירותים בחו"ל (למעט דמי סבלות והמדריך הישראלי) - אוטובוס תיירים ממוזג - מדריך ישראלי צמוד, מומחה בנושא טיול למרוקו, מבית דיסקברי - העברות

המחיר אינו כולל

- תוספת לחדר יחיד 490 $ - כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל" - הוצאות אישיות במהלך טיול למרוקו - ביטוח רפואי ומטען - שינויים במסי נמל ודלק שיקבעו על ידי חברות התעופה לאחר ה – 1.1.2018 - דמי סבלות

מלונות

דוגמאות ממבחר מלונות ,בהם משכנת חברת דיסקברי את נוסעיה ואין בזאת משום הבטחה למלון מסוים. רשימת המלונות הסופית תימסר לנוסעים לקראת הטיול:

פס:

Name of hotel: Hotel Pickalbators, Fes Address: 40 Avenue Des Far, 30000 Tel: +212 (0)535930909

ארפוד:

Name of hotel: Hotel Chergui, Erfoud Address: Erfoud, Morocco Tel: +212 (0) 535578503

וארזאזאת:

Name of hotel: Hotel Karam Palace, Ouarzazate Address: Avenue Moulay Rachid BP 150, 45350 Tel: +212 (0)524882225

מרקש:

Name of hotel: Hotel Ryad Mogador Menara Address: Avenue Mohammed VI, Marrakech 40000, Morocco Tel: +212 (0)524339330

הערות

***סדר הביקורים עלול להשתנות עקב אירועים שאינם תלויים בחברה. כמו כן, בכל מקרה של שינוי, יתכנו אתרים חלופיים ראויים.

מידע כללי

הבהרות
כל שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום אופן עילה לתביעה כנגד חברת דיסקברי ומתן פיצויים. בשל שינויים אופציונליים בלו"ז הטיסות, עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים – הכול בהתאם ללוח הזמנים. מחיר הטיול הוא למשלמים במזומן או בהעברה בנקאית.
דמי הרשמה ותנאי ביטול
הרשמה באמצעות טופס הרשמה ובתשלום של דמי רישום . תנאי ביטול כמפורט בפרק 'תנאים כלליים' באתר.
ביטוח
חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את הביטוח באמצעות חברת "דיסקברי".
בריאות וחיסונים
חלה חובת דיווח על כל נוסע, למארגני הטיול ומוביליו על הבעיות הרפואיות מהן הוא סובל (במידה ויש כאלה). במסע מושקע מאמץ רב ויש להבטיח ככל שניתן, את הצלחתו. עלינו להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש להתייעץ עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הטיול.
הבהרה
ככלל, מסלול הטיול מתוכנן עד לפרט האחרון בהתאם לידע ולניסיון שנצבר בחברה. אולם, מעת לעת עלולות להתרחש 'תקלות' לא צפויות שאינן תלויות בנו, העלולות לגרום לשינוי קל בתוכנית או לפגוע ברמת השירותים המובטחת. מומלץ לקבל זאת בהבנה וברוח טובה – אחרי הכול זה גם חלק מהחוויה...יחד עם זאת אנו מבטיחים לעשות הכול כדי שהטיול יהיה מוצלח ומהנה.
חברת דיסקברי שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדר הביקורים באתרים בעקבות סיבות הקשורות לטיסות או מסיבות אחרות. כמו כן החברה רשאית להחליף אתרים הנמנים במסלול הרגיל באתרים ראויים אחרים, אם לא ניתן לבקר באתרים אלו כתוצאה מאילוצים שונים.

הערות

1. המחיר אינו כולל תוספת מיסי נמל ודלק במידה ואלה יוטלו ע"י חברות התעופה לפני היציאה לטיול. המחיר אינו כולל גם דמי סבלות. 2. המחיר המצוין הוא לתשלום במזומן. 3. בנושא החיסונים לארץ היעד מומלץ לנוסעים לפנות למשרד הבריאות. 4. אנו ממליצים לכל הנוסעים לבטח את עצמם בביטוח רפואי ומטען מיום ההרשמה לטיול ועד לסיומו. 5.שימו לב: המסלול המוצע באתר מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקורים וכן את סדר הימים והלינות. כמו כן, ייתכנו שינויים בסדר התוכנית, וזאת לאור שינויים תכופים בלוח הטיסות ושעות הטיסות וכן לאור ימי הפתיחה הקבועים של האתרים במסלול או שינויים החלים מפאת חגים או אירועים אחרים. 6.לאור האמור לעיל ייתכנו אף ויתורים על ביקורים בחלק מהאתרים והמקומות המוזכרים במסלול הטיול , במקומם יינתנו אתרים חליפיים וראויים, וכל זאת ייתכן גם לאחר יציאתנו מהארץ. 6. יציאה לטיול מותנית במינימום של 20 משתתפים לפחות,אלא אם הוחלט אחרת ע"י הנהלת החברה. 7. במידה ויהיו פחות משתתפים יתכן ותחול תוספת למחיר הטיול שתקבע ע"י דיסקברי. 8. תנאי הרישום והביטול מפורטים וברורים והם מופיעים באתר האינטרנט של חברת דיסקברי, תחת תנאים כלליים. לפני שהינכם נרשמים לטיול , יש לקרוא את תנאי ההרשמה והביטול כפי שמופיעים בעמוד הנ"ל. מי שאינו יכול ,מסיבות שונות, להוריד או לקרוא את התנאים הכלליים הכוללים תנאי רישום וביטול מהאתר, מוזמן לקבל אותם מאיתנו בפקס או במייל. 9. החברה אינה אחראית לנזקים שיגרמו לנוסעים כתוצאה משינויים הנעשים ע"י חברת התעופה,במועדי הטיסות עקב תקלות שונות ו/או פגעי מזג האוויר/או לנזקים הנגרמים מכח עליון. 10. החברה אינה אחראית לשינויים הנובעים מכח עליון,פגעי טבע ומזג אויר וכו' 11. בשל שינויים אופציונאליים בלו"ז הטיסות,עלול סדר הביקור באתרים להשתנות ויתכן כי אתרי ביקור ספורים יוחלפו באחרים- הכל בהתאם ללוח הזמנים. 12.מדי פעם מופיעים באינטרנט, דפי אינטרנט ישנים שנסרקו על ידי גוגל או מנועי חיפוש אחרים דפים שאינם מופיעים באתר החברה, מסלולי טיול ישנים או מסלולי טיול שאינם מעודכנים. לכן , בעת ההרשמה יש להיכנס אך ורק לאתר דיסקברי הרשמי, ולקרוא שם את המסלול המעודכן. עליכם לוודא לפני ההרשמה שהוא אכן המסלול הרלוונטי עבורכם. את המסלול ניתן לקבל גם בפקס וגם במייל. עליכם לוודא שאכן קיבלתם את המסלול העדכני והרלוונטי עבור המועד בו אתם מעוניינים או עומדים לצאת לטיול. דיסקברי אינה אחראית לפרסומים של מסלולים ישנים או כאלה שאינם מעודכנים כמפורט לעיל. חברת דיסקברי לא תהא אחראית למקרים בהם חברות תעופה ייגבו כספים נוספים עבור כבודה ו/או שירותים נוספים, בין אם מדובר בטיסות פנים או בטיסות בין מדינות, שאינן מישראל או בחזרה לישראל.